hezarpa

پاسخ به پرسش‌های متداول ارتودنسی نامرئی

روزانه چند ساعت باید از بریس‌ها استفاده کنم؟

طبق مشاهدات ما، بریس‌های نامرئی، هنگامی که روزی 20 تا 22 ساعت استفاده شوند و تنها برای خوردن، آشامیدن هر چیزی به جز آب، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان از دهان خارج شوند، بیشترین تأثیر را خواهند داشت. این بریس‌ها باید شب‌ها هنگام خواب از دهان خارج شوند.

هر چند وقت یک‌بار باید به ارتودنتیست مراجعه کنم؟

طبق روال معمول، از شما خواهیم خواست تا هر شش تا هشت هفته یک‌بار به کلینیک ما مراجعه کنید. این مراجعات برای این صورت می‌گیرند که ارتودنتیست مطمئن شود درمان شما مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی پیش می‌رود.

درمان چقدر طول می‌کشد؟

طول دوره درمان به شدت مشکل بستگی دارد و تنها پزشک معالج می‌تواند مدت آن را تعیین کند؛ با این حال، درمان به طور متوسط 12 تا 18 ماه طول می‌کشد.

آیا در طول درمان محدودیتی در زمینه مصرف خوراکی‌ها وجود دارد؟

خیر. به دلیل متحرک بودن ارتودنسی نامرئی، شما می‌توانید در طول درمان هر چیزی که تمایل داشتید بخورید یا بنوشید. در واقع، شما باید برای خوردن یا نوشیدن هر چیزی (به جز آب) بریس‌ها را از دهان خارج کنید. برخلاف دستگاه‌های ارتودنسی فلزی سنتی، در حین استفاده از این بریس‌ها، هیچ محدودیتی در زمینه مصرف غذاها یا میان وعده‌های مورد علاقه‌تان نخواهید داشت، مگر آنکه پزشک دستور دیگری بدهد. البته، برای حفظ سلامت دندان‌ها و بوی خوش دهان حتماً باید بعد از هر وعده غذا پیش از قرار دادن مجدد بریس‌ها در دهان، دندان‌هایتان را مسواک بزنید.

آیا سیگار کشیدن باعث لک زدن بریس‌ها می‌شود؟

توصیه می‌کنیم هنگام استفاده از بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) سیگار نکشید زیرا می‌تواند باعث تغییر رنگ و لک زدن بریس‌ها شود.

آیا می‌توانم هنگام استفاده از بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) آدامس بجوم؟

خیر. آدامس به بریس‌ها می‌چسبد. کلاً، توصیه می‌کنیم برای تمامی خوراکی‌ها و میان وعده‌ها بریس‌ها را از دهان خارج کنید.

نحوه تمیز کردن بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) چگونه است؟

شما می‌توانید بریس‌ها را با استفاده از مسواک و خمیردندان و آبکشی آن‌ها با آب ولرم تمیز کنید.

درمان چه موقع کامل می‌شود؟

در اینجا نیز مانند سایر درمان‌های ارتودنسی برای صاف ماندن دندان‌های درمان شده، باید از نگه‌دارنده‌ها استفاده کنید. متخصص ارتودنسی، از میان نگه‌دارنده‌های ثابت یا دائمی و یا نگه‌دارنده‌های شفاف، که شبیه به بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) هستند، یکی را توصیه خواهد کرد.

آیا بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) حاوی بیسفنول- آ (BPA) هستند؟

خیر. بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) حاوی بیسفنول- آ یا نرم‌کننده‌های فتالات نیستند. این بریس‌ها و نگه‌دارنده‌ها از جنس رزین‌های پلی‌یورتان با وزن مولکولی بالا، که جزء مواد طبی کلاس 4 سازمان دارویی آمریکا هستند، ساخته می‌شوند. آزمایش‌های انجام شده در مورد زیست سازگاری این مواد نشان داده‌اند که آن‌ها زیست سازگار بوده و با تمامی مقررات و الزامات قانونی موجود در زمینه وسایل قابل استفاده در دهان انسان مطابقت دارند. البته، مانند هر وسیله پزشکی دیگری، باید در مورد استفاده از نگه‌دارنده‌ها یا بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) و خطرات احتمالی استفاده از آن با پزشکتان مشورت کنید.

+ نوشته شده در يکشنبه 21 شهريور 1400ساعت 17:51 توسط netware | | تعداد بازدید : 1

× بستن تبلیغات