hezarpa

آموزش آرایش پوست خشک

آرایش پوست خشک برای بسیاری از افراد که پوستی خشک دارند، دشوار است. قبل از استفاده از مواد آرایشی بر روی پوست خشک، ابتدا باید رطوبت لازم به پوست داده شود، همچنین اطمینان حاصل شود که از محصولاتی که برای پوست خشک طراحی شده استفاده شود. رعایت نکات مخصوص در آماده‌سازی پوست و استفاده از محصولات مناسب، آرایش پوست خشک را بسیار آسان می‌سازد. به طوری که حتی از نزدیک خشکی پوست نیز به چشم نمی‌آید. درنتیجه آرایش پوست بی‌عیب و نقص خواهد شد. اگر شما هم پوستی خشک دارید و می‌خواهید آرایش شما کامل و اصولی باشد، در این مقاله از دوره های آموزش آرایشگری همراه ما باشید تا با چگونگی و نحوه آرایش پوست خشک خود آشنا شوید.

بخش اول: شروع آرایش پوست های خشک

۱-صورت خود را بشویید.

مهم نیست که چه نوع پوستی داشته باشید، قبل از آرایش همیشه صورت خود را بشویید. این امر باعث می‌شود آرایش شما بر روی پوستی با رنگ تازه و تمیز، ایده‌آل‌تر انجام شود. همچنین هرنوع مواد آرایش که قبلا استفاده کرده‌اید را ازبین ببرد. برای شستن صورت خود بهتر است از محصولات و صابون‌های دارای ترکیب روغنی و یا ملایم استفاده کنید زیرا شست‌و‌شوی صورت باعث خشکی بیشتر می‌شود و می‌تواند خشکی را بدتر کند.

۲-پوست خود را مرطوب کنید.

پس از شستن صورت خود، مرطوب کننده را روی پوست خود استفاده کنید، سعی کنید بیشتر قسمت‌های خشک را با مرطوب کننده بپوشانید. مناطق خشک‌تر صورت، معمولا برای بسیاری افراد، ناحیه اطراف بینی و فضای بین دو ابرو است. از یک مرطوب کننده با خاصیت آبرسانی بالا و فرموله شده برای پوست‌های خشک استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

۳-اعمال پرایمر صورت در آرایش پوست خشک

پرایمر، یک پایه ژله‌ای، شبیه به پوست و هم‌رنگ با آن است، که قبل از آرایش پوست بر روی آن قرار می‌گیرد. پرایمر، برای همه نوع پوست مخصوصا پوست خشک بسیار مفید است، زیرا پوست را نرم‌تر می‌کند. و آرایش بدون از هم گسیختگی پوست براحتی روی آن می‌نشیند. استفاده از پرایمر به این صورت است که:

کمی از آن را بر روی انگشت خود قرار می‌دهید و آن را به بخش‌هایی از صورت زده و روی آن پخش کنید. توجه کنید که از پرایمر بیش از حد استفاده نکنید. به طور کلی میزان استفاده از پرایمر برای بخش‌های کوچک مثل بینی و چانه یک دایره کوچک و برای مناطق نسبتا بزرگ‌تر مثل گونه‌ها و چانه، اندازه دو دایره کوچک است.

۴-اعمال پرایمر چشم در آرایش پوست خشک

پرایمر چشم به نرم و لطیف شدن چشم و پلک‌ها کمک می‌کند. پرایمر چشم اغلب رنگی و به رنگ پوست است. تا رنگ پلک و پوست را یک‌نواخت‌تر نشان دهد. اگر پلک‌های شما خشک باشند، ممکن است قرمز و تحریک‌پذیر باشند، پرایمر چشم بدون ایجاد لک‌های چرب برای چشم‌های شما بسیار مفید خواهند بود. و به کاهش رنگ پوست و طبیعی‌تر کردن آن کمک می‌کند. یک نقطه از پرایمر چشم را برروی هر پلک بزنید و آن را با نوک انگشت یا یک پد تمیز و مخصوص روی موضع بچرخانید.

۵-اعمال چپستیک

اگر شما از داشتن پوست خشک رنج می‌برید، لب‌هایتان نیز ممکن است خشک و حساس باشند. استفاده از چپستیک قبل از آرایش، برای همه نوع پوست مخصوصا پوست خشک بسیار مفید است.

منبع : آموزشگاه آرایشگری الماس نشان


+ نوشته شده در سه شنبه 16 شهريور 1400ساعت 17:13 توسط netware | | تعداد بازدید : 1

× بستن تبلیغات